Історична довідка

Коротка історична довідка про мисливську резиденцію, відому як «Дача Хрущова».

За розпорядженням Першого секретаря ЦК КП (б) Н.С. Хрущова в 1944 році в Яготині, на березі озера Супій почалося будівництво будинку для передовиків виробництва, який згодом часто використовувався Хрущовим і став мисливською резиденцією.

Одночасно з будівництвом будинку був укріплений берег озера Супій, реконструйована дамба і відновлено промислове рибне господарство.
В кінці 1940х років мисливську резиденцію і прилеглу до неї територію зробили закритим господарством і закріпили за урядом Української РСР.

У різний час гостями резиденції були: Кубинський лідер Фідель Кастро, Перший секретар ЦК КП Угорщини Янош Кадар, Голова Президії Верховної Ради СРСР Л. І. Брежнєв, Голова Ради Міністрів СРСР О.М. Косигін, Перші секретарі КП України М.В.Підгорний, П.Є. Шелест, В.В. Щербицький, Голова Президії Верховної Ради УРСР Д.С. Коротченко, маршал СРСР В.І. Чуйков, генерали армії А.Г. Кравченко, М.Ф.Ватутін, американський бізнесмен – фермер, консультант з розвитку в СРСР виробництва кукурудзи Росуелл Гарст.